Červen 2010

Návštěvnost 49

28. června 2010 v 17:08 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (21.6. 2010 - 27.6. 2010) je:
Pondeli: 26
Utery: 20
Streda: 21
Ctvrtek: 21
Patek: 25
Sobota: 6
Nedele: 15

Celkem: 134

Jaksi Taksi - Optimista

25. června 2010 v 21:18 | Mischa |  Songs

Emo obrázky

21. června 2010 v 17:36 | Mischa |  Obrázky :)
emonadhera
emo
emoo
emča
emo girl
emo srdce
emka
girl emo
emoška
emka


Leoš Mareš - Miluju

21. června 2010 v 17:12 | Mischa |  Songs

Rammstein - Amerika

21. června 2010 v 17:11 | Mischa |  Songs

Další uplně nejky blog

21. června 2010 v 17:09 | Mischa |  Moje kecy
Koukněte na tento bloček.. je opět o mém milovaném Odkazu Dračích Jezdců

Opravdu super blog

TADY JE ADRESKA


Návštěvnost 48

21. června 2010 v 14:55 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (14.6. 2010 - 20.6. 2010) je:
Pondeli: 20
Utery: 13
Streda: 10
Ctvrtek: 19
Patek: 17
Sobota: 18
Nedele: 17

Celkem: 114

Lidičky, moc vám děkuju...ale opravdu moc vám děkuju...

Náš druhý blogísek

21. června 2010 v 11:06 | Mischa |  Moje kecy
Ahojky,
V rámci výuky informatiky, jsem vytvořila WWW stránky, které jsou zaměřené na Odkaz. A tak tyto stránky prohlašuji za svůj nový blog. Budu se snažitpřidávat tam nějaké informace o Odkazu, a všem co se vleze do rubrik.
To, že mám druhou stránku ale neznamená, že sem přestanu chodit...

Tak tady je odkaz:

JEZDEC-ERAGON

Snad se vám budou moje webovky líbit.

Návštěvnost 47

14. června 2010 v 17:58 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (7.6. 2010 - 13.6. 2010) je:
Pondeli: 8
Utery: 8
Streda: 9
Ctvrtek: 8
Patek: 8
Sobota: 5
Nedele: 10

Celkem: 56
Mrzí mě, že nám to zase klesá

Rozhovor s Christopherem

14. června 2010 v 17:30 | Mischa |  Rozhovory
Již dávno není Christopher Paolini zázračným píšícím dítětem, ba ani teenagerem, který se do žebříčku nejlépe prodávaných autorů vyhoupl v pouhých devatenácti letech.
Christopher Paolini
Christopher Paolini
Rozhovor jsme vedli telefonicky: na druhém konci drátu byl sebevědomý a seriózní spisovatel, dobře si uvědomující, jak se dávkují informace o knize, která právě přichází na trh. A také nezastírající, že své knihy propaguje rád a že mu stejné potěšení činí debaty s fanoušky. "Každý den si uvědomuji, jak neuvěřitelné štěstí mě potkalo. Když jsem začal psát Eragona, bylo to z touhy napsat knížku, kterou bych si sám rád přečetl. Opravdu by mě ve snu nenapadlo, že moje knihy budou číst lidé na celém světě," říká přesvědčivě Paolini.
Váš hrdina Eragon se mění a dospívá. Jak jste se za roky s ním strávené změnil vy sám?
Na to se špatně odpovídá. Když jsem začínal psát první díl, bylo mi tolik, co mému hrdinovi. A Eragon je stále v procesu zrání, zdaleka není ještě dospělý. Zatímco mně je dvacet pět, Eragonovi tak sedmnáct. Takže já jsem teď ve fázi, kdy jsem zkušenější než má postava - a to je pro autora docela výhodná pozice.
Když J. K. Rowlingová dopisovala Harryho Pottera, přiznala se ke strachu z prázdnoty, která nastane s poslední odevzdanou kapitolou. Přemýšlíte také někdy o době bez Eragona?
Zcela jistě to bude hořkosladké. Žiju v Alagaësii a s jejími hrdiny deset let a bude těžké je opustit. Na druhou stranu se těším, že začnu psát něco úplně nového a jiného.
Ukázka kaligrafie, kterou pro své knihy vytvořil spisovatel Christopher Paolini
Eragon stojí na konfrontaci dobra a zla. Hlavního Eragonova protivníka, tyranského krále Galbatorixe, jste však dosud čtenářům nepředstavil tak říkajíc osobně. Jak tohle ústřední zlo vidíte?
Galbatorix a Eragon se setkají, ale nerad bych o posledním, dosud nedokončeném díle cyklu mluvil a čtenáře tak připravoval o překvapení. Mohu říci jediné: mé charaktery se nerodí jednoznačně kladné nebo záporné. Tím, kým jsou, se stávají na základě svých rozhodnutí a skutků. Za to, jakými jsme, odpovídáme především my sami.
Proč jste si vlastně jako klíčový element knihy vybral draky?
O dracích i dinosaurech jsem hodně četl a vnuklo mi to dost nápadů, jak draci přicházejí na svět nebo jaké to je, když letíte na hřbetě tak výjimečné bytosti. Bylo přirozené, že když jsem začal psát vlastní příběh, vybral jsem si draky.
V Brisingrovi jste napsal pár kapitol přímo z pohledu draka.
To byla výzva. Safira je nejdůležitější postavou v celém cyklu, pokud tedy vynechám Eragona.
Má velmi unikátní náhled na svět, takže jsem si říkal, že by bylo na čase její vnitřní svět více představit. Navíc jsem věděl, že pokud ty pasáže nenapíšu z pohledu Safiry, jednoduše nebudou fungovat. Dost jsem se tohoto úkolu obával, ale pak jsem sedl, začal psát a s potěšením zjistil, že to jde skoro samo. Jsem za to rád, protože tyto kapitoly podle mého názoru knize hodně prospěly.

Christopher Paolini
Co říkají čísla

Christopher Paolini napsal Eragona, když mu bylo patnáct let, původně ho psal rukou, další tři roky ho přepisoval do počítače a text upravoval, až konečně v jeho devatenácti letech kniha vyšla.
Během prvního prodejního dne se v USA prodalo 550 000 výtisků Brisingra. Celkem se
ve světě prodalo 20 milionů výtisků Odkazu Dračích jezdců, to jest Eragona, Eldesta a Brisingra.
V Česku
se prodalo 120 tisíc výtisků Eragona a Eldesta. Překladatelka Olga Zumrová překládala Eragona tři měsíce, Eldesta a Brisingra shodně po třech a půl měsících a říká: "Nejtěžší jsou pro mě místa, kde autor jen náznakem odkazuje na něco, co se máme dozvědět až v dalším díle (který dosud není napsaný) - zvlášť když originální výraz umožňuje několik různých překladů, ale z kontextu vlastně vůbec není jasné, co tím autor myslí." Jméno Christopher Paolini odkazuje na Googlu k milionu a půl linků.

Různým rasám ve vašem světě přiřazujete různé jazyky, čerpáte ze starých severských jazyků i třeba z latiny. Napíšete někdy historii Alagaësie, jako to udělal Tolkien se Středozemí?
Nejspíš ne. Historii Alagaësie mám vymyšlenou a ukrytá je částečně v samotných příbězích. Část z její historie jsem navíc napsal, a to do sběratelské edice druhého dílu Eldest. Ale do celé historie Alagaësie coby samostatné knihy bych se nepustil i proto, že by to asi nebyl pořád napínavý příběh. A to je to, co mě zajímá: vyprávět strhující příběh.
Ale pořád ještě zbývá i tam dost domyslet.
To je pravda a někdy je to náročné. Třeba chcete napsat něco o hradu, kterého se Eragon zmocní. Nemůžete se jednoduše podívat na Wikipedii, jak se ten hrad jmenuje a jak vypadá. Musíte vymyslet jeho historii, z jakého jazyka pochází jeho název, jak vypadá život za jeho hradbami - no a celá tahle "operace" přijde na pěkných pár hodin času a přemýšlení.
Původně jste chtěl skončit sérii jako trilogii, příběh se vám však rozrostl pod rukama. Opravdu skončíte čtvrtým svazkem?
Doufám! Udělám, co bude v mých silách, aby nadcházející čtvrtá kniha byla vážně poslední.
Christopher Paolini - EldestPředpokládám, že u spisovatelského řemesla zůstanete i po dokončení Eragona. Plánujete dál psát fantasy?
Mám v hlavě spoustu nápadů a postav, které zatím vyčkávají, až dokončím Odkaz Dračích jezdců. Chci vyprávět příběhy a nechci být omezený žánrem.
Psaní jste se učil "za pochodu" a svou knihu jste také od prvního vydání osobně propagoval. Jaká to byla pro teenagera zkušenost?
Když vyšel Eragon ještě v nakladatelství mých rodičů, musel jsem se rychle zbavit ostýchavosti, nebát se promluvit a vystoupit na veřejnosti. Teď je to ta součást mé práce, kterou si užívám. Podpora a zájem fanoušků mě neuvěřitelně těší a povzbuzuje při dalším psaní. Jsem rád, že mi kladou velmi podrobné otázky. Potkal jsem dokonce jednoho nadšence, který měl na levém rameni vytetovaný portrét Safiry.


Fantasy bývalo ještě před dvaceti lety okrajovým žánrem. Máte nějaké vysvětlení pro to, že se stala tak populární?
Jeden důvod je určitě ten, že romány vyprávějí příběhy zrání. A to je něco, co je univerzální zkušeností nás všech - dospělých i těch, kteří teprve vyrůstají. Jistě k šíření fantasy napomohl i film a vývoj trikových technologií, zejména počítačové animace. Film zpřístupnil fantasy literaturu i těm, kteří by si ji dříve nejspíš nepřečetli.
Prozradíte aspoň něco o závěrečném, zatím nepojmenovaném, svazku série?
Proč ne. Několik postav umře, jiné přežijí. A čtenář se dozví mnoho o Eragonově minulosti.

zdroj:idnes.cz

Návštěvnost 46

7. června 2010 v 18:18 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (31.5. 2010 - 6.6. 2010) je:
Pondeli: 23
Utery: 19
Streda: 26
Ctvrtek: 17
Patek: 16
Sobota: 6
Nedele: 7

Celkem: 114

Bleskovka 4

1. června 2010 v 19:15 | Mischa |  Bleskovky
A je tady další bleskoška.. tentokrát se zaměříme na školu a kvapem se blížící prázdniny

1. Hojec
2. tak co jak moc jsi se těšil/a na prázdniny?
3. pojedeš někam na tábor/dovolenou?
4. co na diplomek?
5. Ahuujy... dám vědět jak bude diplomek

Zlatá tretra byla nejlepší v historii

1. června 2010 v 19:14 | Mischa |  Moje kecy
Absolutní spokojenost panuje po ostravském atletickém mítinku Zlatá tretra v řadách pořadatelů. Dva světové rekordy včetně senzačního času Dayrona Roblese na 110 metrů překážek, pět výkonů roku na světě, pokusy o světové maximum výškařky Blanky Vlašičové a deset rekordů mítinku - to je bilance nejlepší Zlaté tretry v sedmačtyřicetileté historii akce.
13. 6. 2008 13:03 OSTRAVA
"Nemůžeme si na nic stěžovat, dopadlo to dobře, i počasí se vydařilo," řekl na páteční tiskové konferenci manažer mítinku Alfons Juck. "Beru to jako satisfakci za ty minulé roky," připomněl, ze v posledních třech sezónách mítinku počasí nepřálo. Pochvaloval si i návštěvu 18 000 fanoušků a jako rodilého Slováka ho navýsost potěšil národní rekord Jozefa Repčíka, jenž vymazal rekord Josefa Plachého na 800 metrů z roku 1969.
Mítinku prospěla změna termínu z konce června i posun o hodinu a půl dříve. "Ani nevím, jestli se někdy takový mítink podaří zopakovat," uvedl Juck. Pochvaloval si světové rekordy Roblese a Etiopanky Dire Tuneové v hodinovce. "Dva běžecké rekordy na jednom mítinku padly naposledy v roce 1997 v Bruselu," řekl Juck. Upozornil také na kvalitní soutěž oštěpařek. "Takhle by klidně mohlo vypadat olympijské finále," komentoval souboj Barbory Špotákové s německými rivalkami.
Na adresu Zlaté tretry se snáší chvála i ze zahraničí. "Je to Curych východu," prohlásil zkušený německý tyčkař Tim Lobinger v narážce na slavný mítink Zlaté ligy Weltklasse. "Moc nás to těší, byl to určitě nejlepší závod v historii," radoval se Juck a poděkoval i sportovcům, že jsou ochotní podstoupit složité cestování, neboť do Ostravy létají spoje pouze z Prahy a Vídně.

Minimálně na sezónu se přesune do Třince

Už nyní organizátoři přemýšlejí nad budoucností Zlaté tretry. Příští rok bude na stadiónu ve Vítkovicích naposledy, kvůli rekonstrukci se přesune minimálně na sezónu zřejmě do Třince. "Také musíme vymyslet termín s ohledem na americkou kvalifikaci na mistrovství světa," uvedl Juck. V úvahu připadá celý červen. "O prázdninách už to dělat nechceme."
V hlavě má už i disciplíny. Robles se nechal slyšet, že by se do Ostravy vrátil, v úvahu tak připadá jeho souboj s předchozím držitelem rekordu Číňanem Liou Siangem. "Ale to bude hodně těžké, na začátku sezony do Evropy nejezdí," řekl Juck. Napadá ho například útok na světový rekord v dálce, o který by se mohl pokusit Irving Saladino z Panamy před očima amerických legend Carla Lewise i rekordmana Mika Powella či pokus Pamely Jelimovové z Keni o pokoření 25 let starého času Jarmily Kratochvílové v běhu na 800 metrů. Vrátit by se mohl i Kenenisa Bekeleho, který v roce 2004 v Ostravě zaběhl světový rekord na 10 000 metrů.
Zlatá tretra zatím neuvažuje o posun v hierarchii mítinků Světové atletické tour, třeba až do "miliónové" Zlaté ligy. "To je ve hvězdách, protože mezinárodní federace IAAF chystá od sezóny 2010 změny, ale zatím vůbec není jasné jaké," prohlásil Juck. "Rozhodneme se podle ekonomické a marketingové výhodnosti," dodal.

Asafa Powell

1. června 2010 v 19:12 | Mischa |  Star's
gj
hmj
trf
Tento muž při Zlaté tretře v Ostravě zaběhl vzdálenost 100m za čas 9.07.. gratulujume

Diplomek pro Lilli

1. června 2010 v 19:07 | Mischa |  Diplomky for you
Tady máš diplomek, omlouvám se za to měsíční zpoždění...

Snad se bude líbit...

žř

Děkuju

1. června 2010 v 19:06 | Mischa |  Diplomky for me
Moc děkuju za diplomek

rz

Den dětííí

1. června 2010 v 18:45 | Mischa |  Moje kecy
Tak všechny dítka, takže aj já máme dneska svátek...

Všem dětem všechno nejlepšííí