Leden 2013

Návštěvnost 174

28. ledna 2013 v 21:39 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (21.1. 2013 - 27.1. 2013) je:
Pondeli: 43
Utery: 53
Streda: 48
Ctvrtek: 40
Patek: 36
Sobota: 31
Nedele: 38

Celkem: 289

Ták a zase po týdnu jsem tu s návštěvkou. Na jednu stranu jsem velice překvapená, že i když tu není nic extra nového, zajímavého tak pořád mám tak vysokou návštěvnost. Ale na druhou stranu, škoda ze to kleslo pod 300, ale tak to je fuk. Hlavně že nějaký ty lidi pořád jsou!!! Moc vám děkuju!

Poslední píseň

25. ledna 2013 v 18:59 | Mischa |  Songs
Nebojte, není to poslední píseň přidaná na tento blog.
Ale písnička se jmenuje právě Posledná pieseň.

A upřímně když jsem si přečetla od koho je, byla jsem napřed zklamaná, nemám Martina ráda. Ale ten text je super.


Ži a nechaj žiť

23. ledna 2013 v 21:29 | Mischa |  Songs
Tohle je pecka
Ty bicí zabíjí v kombinaci s trackem!

Luxury!!!


Murtaghovo moudro

21. ledna 2013 v 21:09 | Mischa |  Inheritance
Když se Murtagh s Trnem loučí s Eragonem a Safirou, asi 100 stran před koncem knihy, baví se o tom, že Eragon a jeho dračice budou nejspíše cvičit nové Jezdce a draky. A Murtagh řekne jednu velice důležitou věc, která je pravdivá i pro reálný svět.

"Až je budeš učit - nauč je nebát se. Strach v malém množství je dobrý, ale když je trvalým, neúnavným společníkem, změní tvé skutečné já a brání ti udělat to, co víš, že je spravné"

Co si o tom myslíte vy? Měl Murtagh pravdu? Já si myslím, že ano. Každý má strach. Já, vy, vaši přátelé...každý. Ale strach by neměl zatemnit náš mozek a ovládat nás.

Návštěvnost 173

21. ledna 2013 v 17:19 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (14.1. 2013 - 20.1. 2013) je:
Pondeli: 57
Utery: 53
Streda: 49
Ctvrtek: 43
Patek: 53
Sobota: 41
Nedele: 30

Celkem: 326

Moc vám děkuju za téměř neklesající návštěvnost, je to fakt super, když vím že i přes moji neaktivitu je tady tolik lidí :) teda pokud TOPlist nekecá :D ale snad ne-e.

Metamorphosis

20. ledna 2013 v 21:20 | Mischa
Bože, on je k sežrání...

Fotka je z videa k filmu Metamorphosis: Titian 2012

Každý deň

20. ledna 2013 v 21:19 | Mischa |  Songs
Každý deň váž si svet
život je zrazu preč
Toľko ciest pred nami
Toľko miest neznámych
Osud nezastavíš
Spomaľ, žijeme moc rýchlo


Ty ferrény a hlavně to video jsou brutální! :)

Návštěvnost 172

14. ledna 2013 v 21:09 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (7.1. 2013 - 13.1. 2013) je:
Pondeli: 60
Utery: 65
Streda: 52
Ctvrtek: 58
Patek: 61
Sobota: 49
Nedele: 43

Celkem: 388

Vidím, že návštěvnost po Vánocích a Novém roku opět klesla do starých kolejí. I tak mi to ale nevadí! Moc vám děkuju, za tak super návštěvnost :)

Eragon na primě

12. ledna 2013 v 22:19 | Mischa |  Videjka
Dneska 22:20 je na Prima Family film o jedné z mých oblíbených knih. Eragon.
Kdo chce, a neomrzel ho film ať se jde s chutí podívat :-) a slečny, které jsem bláznivě zamilované do Edwarda jako já, neslintat! :-D


On-line rozhovor

8. ledna 2013 v 10:29 | Mischa |  Rozhovory
Tento rozhovor je sice už 3 vlastně už skoro 4 roky starý, ale člověk si uvědomí spoustu souvislostí, když si přečetl posledí díl. A když ho nečetl, má nad čím uvažovat...

Shur'tugal.com: Ahoj, Christophere! Díky, že sis našel čas zodpovědět nám naše otázky! Pro ty, kdo to ještě nevědí, podobný rozhovor budeme dělat koncem každého měsíce, dokud se bude na co ptát. Zatím nám napsalo přes 200 fanoušků, přičemž počet otázek se blíží tisícovce!
Christopher Paolini: Teda! To je pořádná spousta otázek.

Shur'tugal.com: Tak se na to vrhneme. První otázka: ShadeKing (a spousta dalších) by se chtěl zeptat: Dočkáme se kapitoly psané z perspektivy Murtagha? Perspektivy vyprávění se týká i otázka Jacka: Budeš příběh i nadále vyprávět také z perspektivy Safiry, nebo to zůstane exkluzivní součástí Brisingra?

Christopher: Možné je všechno. V Knize 4 budu střídat perspektivy podobně jako v knihách Brisingr a Eldest. Kde je to možné, snažím se psát z perspektivy Eragona, protože on je hlavním hrdinou. Pokud se ale neúčastní nějakých událostí, píšu z perspektivy Safiry, a pokud zrovna v ději nefiguruje ani ona, přejdu k perspektivě Rorana, pak Nasuady a tak dále.

Shur'tugal.com: To je super! Perspektiva Safiry byla v Brisingrovi skvělou novinkou.

Christopher: Jsem rád, že se to čtenářům líbilo.

Shur'tugal.com: Tentokrát jsme dostali spoustu otázek týkajících se Eldunarí. Gilderien se ptá: Když dračí mládě vyvrhne Eldunarí, roste pak Eldunarí spolu s drakem, nebo zůstane v nezměněné podobě? Eldunarí se týká i otázka uživatele Inheripotterfreakish: Jak se tvoří množné číslo od Eldunarí?

Christopher: Podle pravidel Starověkého jazyka je tvar množného čísla "Eldunarya".

Christopher: Co se týče první otázky, Eldunarí pak neroste. To je také další důvod, proč draci odmítali vyvrhnout své Srdce Srdcí, dokud byli ještě mladí a nedorostli do své velikosti.

Shur'tugal.com: Podle knihy to vypadá, že vyvrhnout Eldunarí je dost děsivé rozhodnutí. Podívejte, co se stalo se všemi těmi, co to udělali, a teď nechtěně slouží jako nástroj Galbatorixova zla.

Christopher: Ano. Tímto tématem se chystám podrobněji zabývat v příští knize.

Shur'tugal.com: Tak na to se těšíme - byl to vynikající zvrat!

Christopher: Díky. Eldunarí jsem měl v hlavě od samého začátku. Bylo to těžké, když jsem téměř deset let věděl o Srdci Srdcí, ale nemohl jsem o něm mluvit.

Shur'tugal.com: To je zajímavé, že věc, o které jsi deset let toužil napsat, se stala jedním z nejdiskutovanějších témat knihy. Pojďme teď k další otázce - FlaimBroyld (stejně jako mnoho dalších) se ptá: Vraťme se k situaci, kdy Eragon se Safirou vyškemrali na stromu Menoa zářocel - měla Eragonova náhlá bolest břicha něco (nebo všechno) společného s tím, co po nich strom Menoa žádal?

Christopher: Cokoli strom Menoa udělal nebo neudělal, jeho plány jsou tak dalekosáhlé a složité jako vědomí.

Shur'tugal.com: To je mazaná odpověď! Teď to určitě nikomu z nás nepůjde z hlavy.

Christopher: :)

Shur'tugal.com: Taky jsme dostali spoustu otázek týkajících se Broma. Mohl jsem z nich bohužel vybrat jen některé, ale tahle je vážně zajímavá - Gilderien se ptá: Jak Brom porazil Morzana a jeho draka? Podílely se na Bromově úspěchu i nějaké jiné faktory než jeho rychlé myšlení? Pomohly mu Eldunarí draků jeho přátel? Bude jeho meč, Undbitr, hrát jakoukoli roli v Knize 4?
Christopher: Díky dlouhému studiu boje byl Brom hrozivým protivníkem. V první knize se nevyskytoval tolik, jak bych si přál, ale pokud by s ním teď měl Eragon bojovat, pořád by prohrál. Brom byl dobrý. Ne proto, že byl silnější nebo rychlejší než kdokoli jiný, ale proto, že studoval myšlení a chování svých protivníků a uměl využít jejich slabostí. A co se týče jeho souboje s Morzanem a jeho drakem, nemůžu se jím tady podrobně zabývat. K tomu, abych vysvětlil, jak a proč Brom zvítězil nad každým kromě Ra'zaků, bych potřeboval napsat celou další knihu. Undbitr se ztratil při pádu Jezdců, a pokud Eragon ví, nikdo v Alegaësii ho nenašel.

Shur'tugal.com: Zajímavé!

Shur'tugal.com: Následující otázka se mi vážně líbí… přinutila mě se zamyslet. Gilderienthewise se ptá: V knizeEldest, krátce po oslavě pokrevní přísahy, Eragon přemýšlel o tom, jestli Oromis těžce nesl, že mu kouzlo z předchozí noci nevyléčilo rány. I když Eragon tuto myšlenku zaplašil s tím, že Oromis by přece nebyl tak malicherný, jak se Oromis ve skutečnosti cítil?

Christopher: Oromis možná cítil trochu vzteku, ale se svým stavem už se smířil. Kromě toho by jistě souhlasil s draky, že vyléčit Eragona a dát mu sílu elfa byla ta nejlepší věc, kterou mohli udělat před blížím se bojem s Galbatorixem. Pokud by draci namísto toho vyléčili Oromise, Eragon by kvůli bolesti zad nemohl za Varden bojovat, zatímco Oromis se mohl bitvy zúčastnit i přes svá zranění.

Shur'tugal.com: A to nebylo možné je jednoduše vyléčit oba?

Christopher: Udělat dva takové zázraky najednou není možné. Draci kromě toho nemají nad svými kouzly vždy kontrolu. Udělali pro Eragona, co mohli, ale byl to právě Eragon, ne Oromis, kdo je inspiroval k vyslání tohoto kouzla. Jsem si jist, že kdyby mohli, pomohli by i Oromisovi.

Shur'tugal.com: Poslední otázka - Guest123 se ptá: Existovali někdy půlelfové? Pokud ano, existují nějací teď?

Christopher: Existovali, ačkoli většina z nich nemohla mít vlastní děti. A jestli existují dnes… řekněme, že jestli existují, naučili se velmi obratně prolínat s kteroukoli z obou ras (elfů či lidí), u které se rozhodli žít. Půlelfové žijí velmi dlouho, ale nejsou nesmrtelní jako plnokrevní elfové.

Shur'tugal.com: Zajímavá odpověď!

Christopher: :)

Shur'tugal.com: To je protentokrát vše. Díky za odpovědi a těšíme se na příští měsíc!

Christopher: Už se moc těším, bylo to zábavné! Díky všem za moc zajímavé otázky. Jak by řekl Eragon: "Ať vaše meče zůstanou ostré!"
Omlouvám se, za to pozadí... .nějak to při kopirování z webu eragon.cz zablblo, a teď to vypadá takhle děsivě. Díky za pochopení a doufám, že se článek bude líbit.

Nikdo neví

7. ledna 2013 v 19:20 | Mischa |  Obrázky :)
Nikdo neví jak se cítíte...možná že ví, když mu to řeknete, ale nikdy to nepocítí úplně stejně jako vy!


Návštěvnost 171

7. ledna 2013 v 14:40 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (31.12. 2012 - 6.1. 2013) je:
Pondeli: 195
Utery: 89
Streda: 66
Ctvrtek: 53
Patek: 62
Sobota: 46
Nedele: 40

Celkem: 551

Moc vám děkuju :) hlavně to pondělí je prostě dokonalý :)

Hádej

2. ledna 2013 v 23:49 | Mischa |  Songs
Derem se přes bodláčí, kráčíme neznámo kam....
Jaká síla hýbá vším, co i hory přenáší...

Nejhezčí písnička z nových pohádek pro mě :)

A Ondru jsem tady fakt po hlase nepoznala...Ohňostroj po londýnsku

1. ledna 2013 v 20:09 | Mischa |  Nezařaditelná :)
Tenhle ohňostroj se mi fakt moc líbil :) Co vy na přehlídku světel v Londýně?