Květen 2013

Návštěvnost 191

27. května 2013 v 18:19 | Mischa |  Týdenní návštěvky

Navstevnost za minuly tyden (20.5. 2013 - 26.5. 2013) je:
Pondeli: 15
Utery: 16
Streda: 11
Ctvrtek: 12
Patek: 7
Sobota: 8
Nedele: 10

Celkem: 79
 
Moc všem děkuju :) a škoda toho pátku a soboty :( lidi přestaňte chlastat a listujte blogama :-D 

Návštěvnost 190

20. května 2013 v 21:19 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (13.5. 2013 - 19.5. 2013) je:
Pondeli: 35
Utery: 15
Streda: 18
Ctvrtek: 12
Patek: 16
Sobota: 12
Nedele: 15

Celkem: 123
 
Děkuju vám moc všem a to pondělí? PARÁDOŠ !!! 

Snílek

14. května 2013 v 21:59 | Mischa |  Songs
Vídávám tě ve svejch předstávááách...
...a stále dokolečka dokola hraje a hraje
"Som snílek xD !!!"


Devadesát pět

14. května 2013 v 21:49 | Mischa |  Songs
Tenhle song od Koblížků se mi brutálně líbí, tak tři, čtyři a jedeéééém :D
Návštěvnost 189

13. května 2013 v 16:59 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (6.5. 2013 - 12.5. 2013) je:
Pondeli: 25
Utery: 25
Streda: 18
Ctvrtek: 16
Patek: 17
Sobota: 23
Nedele: 11

Celkem: 135
 
Moc vám všem opět děkuju :) 

Kvapná myšlenka kvapné pisatelky

9. května 2013 v 21:39 | Mischa |  Moje kecy

Kvapná myšlenka kvapné pisatelky.

Jo i tak se dá nazvat moje dnešní popsaníčko. Není to nic dlouhého, tak 1-2 řádky, no dobře, možná i na 3 :-D Ale moji myšlenku to vystihlo :)

"Celý můj dosavadní život co píšu, moje díla obsahují smutek, žal, bolest a utrpení. Většina nemá konec na náznak nekonečnosti těchto trápení. Píšu o nich protože mi to pomůže, možná i ostatním protože zjistí že v tom nejsou sami ale proč nepsát něco co je motivuje ke změně? Vždyť i já si dokážu užívat. Jde jen o úhel pohledu na život a o chuť něco změnit. Já chci a co ty ?"

Jeden moc chytrej chlap. No dobrá, tak chytrej zas nebyl, a vlastně by ani neexistoval nebýt lidí co měli sen. Ale dost o tom chlapovi, prostě řekl něco moc důležitého. A já s ním souhlasím.

"Svoje démony si vytváříme my sami...." (Tony Stark, IronMan 3)

A co ty? Postavíš se svému démonu?

Štěstí

7. května 2013 v 10:39 | Mischa |  Příběhy

Štěstí

Bylo pozdě. Slunce už dávno zašlo, ale on stále cestoval. Blížila se půlnoc a vlak, ve kterém seděl, se stále klouzal po kolejích jako loďka po jezeře. Povzdechl si, přál si být doma a ne tady, uprostřed ničeho. Zadíval se z okna, venku panovala černo-černá tma. Znovu zavřel oči a představoval si co se v hlubinách noci ukrývá.

Otevřel oči, ležel na tvrdé zemi. Cítil palčivou bolest v pravém koleni. Nejspíš na něj dopadl jak padal z … Odkud? Odkud vypadl? Snažil si vzpomenout. Ale před očima se mu míhali jen obrázky lidí, cizích lidí. Pomaličku, jak jen mu to zraněné koleno dovolovalo, se zvedl a rozhlédl kolem. Nebylo vidět daleko. Panovala zde černo-černá tma, jakou viděl v... Ne, ne nemohl si vzpomenout. Jediné co rozpoznal byl nedaleký lesík. "Možná v něm najdu úkryt, dokud noc neskončí." pomyslel si a váhavou, bolestnou chůzí se vydal k lesíku.

Došel až k němu, když v tom slyšel zvuky. Opatrně se rozhlédl kolem sebe, krajina tady vypadala nehostinná a působila až příliš tajemně. Usmál se, když zjistil, že mu strach nahnaly pouhé dvě sovičky. Ta menší, se skrývala za listím prvních stromů a ta druhá, vyhlížející zlověstným pohledem, strážila vstup do lesíka. Dlouho si dva tvory noci prohlížel a poté, doprovázený houkáním a pohledy soviček, vstoupil do lesíka.

Když se za ním zavřely poslední větve prvních stromů, musel zastavit. Neviděl na krok a špatně se mu dýchalo. Vzduch zde byl těžší a vlhčí, než jaký byl mimo lesík. Netušil co na něj zde čeká, ale jeho zvědavost ho nutila udělat dalších pár kroků. Kráčel dál tmavým lesíkem, tu a tam uslyšel ještě houkání soviček, ale jinak neslyšel nic kromě úderů vlastního srdce. Zraněné koleno ho bolelo s každým krokem víc a víc. Bolesti si ale nevšímal, víc ho zaujalo srdce lesíku, ke kterému právě došel. Byla to malinká mýtinka s vysokým stromem uprostřed, jehož větve palouček přikrývali jako peřinka dítě. Došel až k němu a posadil se na vlhkou zem. Tráva byla příjemná na dotek a kapky rosy ochlazovaly jeho horké ruce. Prohlížel si mýtinku kolem, nebyla zde známka žádného života. Ani sovičky nebylo už slyšet. Z hloubání o mýtince ho vyrušilo až další palčivé bodnutí v koleni. Vyhrnul si nohavici kalhot a musel odvrátit pohled od svého zbídačeného kolena. Po chvíli sebral poslední zbytky odvahy a podíval se znovu. Bylo mnohem větší než by mělo být, a také mnohem barevnější. Černo-fialovou bouli narušovali jen potůčky čerstvé krve vytékající z kolene. Byl zhrozen a zhnusen zároveň. Potřeboval pomoc, ale kde ji sehnat. Hořečně přemýšlel nad tím, jak co nejrychleji sehnat pomoc tady, v tom pustém kraji nikoho. Konečně se rozhodl. Vyjde z lesíka a půjde pomoc hledat na druhou stranu a tam ji najde. Možná. Posbíral síly a už už se chtěl postavit, ale jeho koleno ho zklamalo. Svalil se na zem jako pytel brambor. Zkusil to ještě jednou, ale neúspěšně."Tohle nepůjde." pomyslel si zachmuřeně. Opřel si hlavu o starý kmen stromu pod kterým seděl a začal přemýšlet. Jeho myšlenky o pomoci se ale rázem změnili k hloubání o tom, jak se sem vlastně dostal. Nevzpomínal si na nic před tím, než otevřel oči tam venku, na pusté pláni. Kde si zranil koleno? Kde viděl takovou černo-černou tmu jako panovala teď tady? Připadal si zde jako vetřelec. Všechno kolem bylo tak cizí. Nebo byl tohle jeho skutečný svět? A když ne, kdy se vrátí zpátky? A má se vlastně kam vrátit? Čeká na něj někde někdo? Nebo je už navždy sám uprostřed ničeho a není cesty zpět? Myšlenky ho unášely dál a dál. Nevzpomínal si na nic co bylo předtím, ale někde v hloubi duše cítil, že předtím skutečně něco bylo. Věříl v to.

Bloudění v myšlenkách ho unavilo natolik, že usnul jako by ho do vody hodil.

Stále měl zavřené oči když uslyšel pravidelné klepání kovu o kov. Ten zvuk mu byl povědomý. Ale ne, nemohl to být vlak. Kde by se vzal vlak, tady uprostřed pustiny kde není ani živáčka? Zvuk ale nepřestával. Pomalu otevřel oči. Nebyl už na mýtince. Seděl sám v kupé vlaku, společnost mu dělal jen naproti němu položený klobouk. Poznával jeho světle modré lemování. Patřil jemu. Zmateně se podíval z okna, vlak právě vjížděl do stanice. Přečetl si ceduli na sloupu těsně předtím než vlak zastavil. "Horsko, Horsko" to jméno mu bylo povědomé. O Horsku přestal přemýšlet když uviděl ženu a dvě malé děti sedící na lavici před nádražím. "Tohle je to pravé štěstí, krásná žena a veselé, zdravé děti." pomyslel si a usmál se. Jeho přemýšlení o ženě a dětech vyrušovalo jen hlášení: "Stanice Horsko, hlavní nádraží, příští stanice...." neposlouchal do konce. "Horsko, Horsko" zopakoval si sám pro sebe, vždyť to je jeho domov. Konečně přijel domů. Vstal, sebral klobouk a kufřík, který pečlivě uložil na držáky nad sebou, a ubíral se ke dveřím vlaku. Zbývalo mu posledních pár metrů úzké chodbičky když viděl průvodčího jak si chystá píšťalku aby mohl pustit vlak dál po kolejích. "Počkejte," křikl na něj, "ještě já." Průvodčí se zastavil uprostřed mocného nádechu. "Málem jste jel dál. Máte štěstí, pane." řekl mu baculatý chlapík s píšťalkou stále těsně u úst. "Děkuji vám" odpověděl když vystupoval z vlaku.

Zadíval se směrem ke krásné ženě a veselým dětem, ale ty už mu utíkali naproti a radostně volali "Táta, táta." Rozeběhl se k nim. A když se střetli objal je a ženu, která přispěchala hned za dětmi, políbil na uvítanou. Při odchodu z nádraží domů, si pomyslel "Ano, mám štěstí."

Slova autorky: Tenhle příběh je inspirovaný kamarádem, který zrovna jel ve vlaku a usínal. Snad se vám příběh líbil. Potěší mě každý váš komentář - ať už kladný nebo záporný, nejsem malé dítě, kritiku unesu! :)

Návštěvnost 188

6. května 2013 v 21:49 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (29.4. 2013 - 5.5. 2013) je:
Pondeli: 19
Utery: 20
Streda: 24
Ctvrtek: 18
Patek: 18
Sobota: 19
Nedele: 17

Celkem: 135
 
Moc vám všem děkuju :)

Harlem shake průmky!

2. května 2013 v 16:59 | Mischa |  Nezařaditelná :)
Harlem shake průmky Šumperk!
Přesněji řečeno některých maturantů VOŠ a SPŠ Šumperk!


A hlasujte prosím pro IT4B (Informační technologie 4.B) ZDE, v soutěži o nejlepší tablo (tablo s ovečkou)

Návštěvnost 187

1. května 2013 v 20:09 | Mischa |  Týdenní návštěvky
Navstevnost za minuly tyden (22.4. 2013 - 28.4. 2013) je:
Pondeli: 24
Utery: 21
Streda: 16
Ctvrtek: 17
Patek: 10
Sobota: 11
Nedele: 20

Celkem: 119
 
Moc vám všem děkuju za to že pravidelně navštěvujete / jen tak prohlížíte můj blog :)